Yamaha XMAX 250 Iron Max — Ehliyet Sınıfı, Yıllık Masraf ve Teknik Özellikler
Maxi Scooter249 cm³16,8 kWA2 ehliyet
Masraf hesabı varsayılan olarak 2026 model yılına göre yapılır; aracın yaşı MTV ve muayene tutarını değiştirdiği için kendi model yılınızı masraf kartından seçin.
Ehliyet
A2 sınıfı ehliyet gerekir
Orta sınıf motosiklet. 18 yaşından itibaren A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir.
En az 18 yaş
Nasıl belirlenir
16,8 kW / 179 kg = 0,09 kW/kg · 249 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg)
Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir. Dayanak: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki sürücü belgesi sınıfları. Yamaha XMAX 250 Iron Max künyesi bilgilendirme amaçlı derlenmiştir.
Yıllık masraf
15.844 ₺
ayda yaklaşık 1.320 ₺
2026 model · 0 yaşında
MTV tarifesinde 1. yaş
Bazı kalemler için doğrulanmış veri bulunamadı; bu kalemler hesaplanmadı (tahmin üretilmedi). Toplam bu nedenle eksiktir.
- Motorlu Taşıtlar Vergisiresmî tarife1.069 ₺
100 - 250 cm³'e kadar satırı, 1. yaş (2026 model). Ocak ve Temmuz'da 2 eşit taksit.
Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 58), Resmî Gazete 31/12/2025, Sayı 33124 (5. Mükerrer), Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) · 2026
- Zorunlu trafik sigortası (azami)resmî tarife7.775 ₺
İstanbul · 4. basamak azami brüt prim (2026-08 dönemi). Bu bir tavan tutardır, gerçek poliçe daha düşük olabilir.
Kaynak: SBM Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu (2026-08) · 2026-08
- Araç muayenesi (yıllığa bölünmüş)resmî tarife0 ₺
İlk 3 yaş muayeneden muaf; bu araç için henüz muayene gideri yok.
Kaynak: TÜVTÜRK 2026 muayene ücret tarifesi · 2026
- Yakıttahminihesaplanamadı
Üretici bu model için ortalama yakıt tüketimi beyan etmiyor; yakıt gideri hesaplanmadı.
Kaynak: Pompa fiyatı (2026-08-10) · 2026-08-10
- Bakım ve sarf (tahmini)tahmini7.000 ₺
TAHMİNİ: 126-400 cm³ sınıfı için yıllık 5.000 ₺ - 9.000 ₺ (yağ/filtre, zincir-balata, lastik amortismanı; yılda 5.000 km varsayımı). Resmî tarifesi yoktur; markaya, servise ve kullanıma göre büyük fark eder.
Kaynak: MotoAdres tahmini — resmî kaynak yok · 2026
Kasko (isteğe bağlı, tarifesi şirketlerce serbestçe belirlenir) ve noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları bu toplama dâhil değildir. Trafik sigortası tutarı SBM'nin AZAMİ brüt primidir; gerçek poliçeniz daha düşük olabilir.
Teknik özellikler
- Silindir hacmi
- 249 cm³
- Anma gücü
- 16,8 kW
- Güç (beygir)
- 22,5 HP
- Ağırlık
- 179 kg
- Sele yüksekliği
- 795 mm
- Ortalama tüketim
- BilinmiyorÜretici beyan etmiyor — tahmin üretilmedi.
- Azami hız
- Bilinmiyor
- Tip
- Maxi Scooter
- Üretim yılları
- Bilinmiyor
- Trafiğe çıkabilir mi
- Evet
Künye güveni: Üretici/katalog verisiyle doğrulandı.
Benzer modeller
Aynı sınıftan (Maxi Scooter) ve motor hacmi en yakın modeller.
İlgili rehberler
Yamaha XMAX 250 Iron Max hakkında sıkça sorulan sorular
Yamaha XMAX 250 Iron Max için hangi ehliyet gerekir?
Yamaha XMAX 250 Iron Max için A2 sınıfı sürücü belgesi gerekir. Ölçü: 16,8 kW / 179 kg = 0,09 kW/kg · 249 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha XMAX 250 Iron Max A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi?
Evet. Yamaha XMAX 250 Iron Max A2 sınıfına girer; A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir. Ölçü: 16,8 kW / 179 kg = 0,09 kW/kg · 249 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha XMAX 250 Iron Max kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?
A2 sınıfı sürücü belgesi için asgari yaş 18'dir. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha XMAX 250 Iron Max yıllık masrafı ne kadar?
İstanbul, yılda 5.000 km, 2026 model varsayımıyla Yamaha XMAX 250 Iron Max için yıllık toplam 15.844 ₺ (ayda yaklaşık 1.320 ₺). Hesap motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası, araç muayenesi, yakıt ve bakım kalemlerini kapsar; kasko ile noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları dâhil değildir. Bazı kalemler hesaplanamadığı için toplam eksiktir.
Yamaha XMAX 250 Iron Max kaç kW, kaç beygir?
Yamaha XMAX 250 Iron Max anma gücü 16,8 kW (22,5 HP). Künyedeki ehliyet sınıfı: A2. Ölçü: 16,8 kW / 179 kg = 0,09 kW/kg · 249 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha XMAX 250 Iron Max kaç cc?
Yamaha XMAX 250 Iron Max künye değerleri: 249 cm³ · 179 kg. Belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
MotoAdres'te satılık Yamaha ilanları
Tümünü gör (62)Şu an bu modele ait yayında ilan yok; aynı markadan Yamaha ilanları listeleniyor. Aramayı Kaydet ile bu model için bildirim kurabilirsiniz.
- SIFIR R25 1 AylıkYamaha YZF-R25 2024Balıkesir, Bandırma385.000 ₺
- YAMAHANIN EN GÜVENLİ VE EKONOMİK MOTORU MARMARİSTEYamaha MWD300 2021Muğla, Marmaris400.000 ₺
- Yamaha X city 250 ilk sahibindenYamaha X-City 250 2014İstanbul, Sarıyer150.000 ₺
- Düşük km Xmax 250 Yamaha XMAX 250 2023Ankara, Kazan325.000 ₺
- Yamaha XMAX 250 2024Yamaha XMAX 250 2024Antalya, Muratpaşa329.000 ₺
- YAMAHA YZ 125 İLK SAHİBİNDEN 75 SAATTEYamaha YZ125 2025İstanbul, Avcılar435.000 ₺
- 2020 model lansman rengi 400 tech max Yamaha XMAX 400 2020İstanbul, Tuzla300.000 ₺
- Memurdan Hasar Kayıtsız Servis BakımlıYamaha Tracer 700 2020Aydın, Kuşadası460.000 ₺
- HASAR KAYITSIZ - TERTEMİZ MT 07 - 2022 - EKSTRALIYamaha MT-07 2022Ankara, Çankaya479.000 ₺
- Araba aldığım için satılıktırYamaha YBR 125 2012Antalya, Serik43.000 ₺