Benelli TNT 135 — Ehliyet Sınıfı, Yıllık Masraf ve Teknik Özellikler
Naked134,7 cm³9,3 kWA2 ehliyet
Bu sayfadaki değerler 2026 model yılına göre gösteriliyor. Yılı masraf kartından veya aşağıdaki değişim tablosundan değiştirebilirsiniz.
Ehliyet · 2026 model
A2 sınıfı ehliyet gerekir
Orta sınıf motosiklet. 18 yaşından itibaren A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir.
En az 18 yaş
Nasıl belirlenir
9,3 kW / 116 kg = 0,08 kW/kg · 134,7 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg)
Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir. Dayanak: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki sürücü belgesi sınıfları. Benelli TNT 135 künyesi bilgilendirme amaçlı derlenmiştir.
Yıllık masraf
15.844 ₺
ayda yaklaşık 1.320 ₺
2026 model · 0 yaşında
MTV tarifesinde 1. yaş
Bazı kalemler için doğrulanmış veri bulunamadı; bu kalemler hesaplanmadı (tahmin üretilmedi). Toplam bu nedenle eksiktir.
- Motorlu Taşıtlar Vergisiresmî tarife1.069 ₺
100 - 250 cm³'e kadar satırı, 1. yaş (2026 model). Ocak ve Temmuz'da 2 eşit taksit.
Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 58), Resmî Gazete 31/12/2025, Sayı 33124 (5. Mükerrer), Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) · 2026
- Zorunlu trafik sigortası (azami)resmî tarife7.775 ₺
İstanbul · 4. basamak azami brüt prim (2026-08 dönemi). Bu bir tavan tutardır, gerçek poliçe daha düşük olabilir.
Kaynak: SBM Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu (2026-08) · 2026-08
- Araç muayenesi (yıllığa bölünmüş)resmî tarife0 ₺
İlk 3 yaş muayeneden muaf; bu araç için henüz muayene gideri yok.
Kaynak: TÜVTÜRK 2026 muayene ücret tarifesi · 2026
- Yakıttahminihesaplanamadı
Üretici bu model için ortalama yakıt tüketimi beyan etmiyor; yakıt gideri hesaplanmadı.
Kaynak: Pompa fiyatı (2026-08-10) · 2026-08-10
- Bakım ve sarf (tahmini)tahmini7.000 ₺
TAHMİNİ: 126-400 cm³ sınıfı için yıllık 5.000 ₺ - 9.000 ₺ (yağ/filtre, zincir-balata, lastik amortismanı; yılda 5.000 km varsayımı). Resmî tarifesi yoktur; markaya, servise ve kullanıma göre büyük fark eder.
Kaynak: MotoAdres tahmini — resmî kaynak yok · 2026
Kasko (isteğe bağlı, tarifesi şirketlerce serbestçe belirlenir) ve noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları bu toplama dâhil değildir. Trafik sigortası tutarı SBM'nin AZAMİ brüt primidir; gerçek poliçeniz daha düşük olabilir.
Teknik özellikler
- Silindir hacmi
- 134,7 cm³
- Anma gücü
- 9,3 kW
- Güç (beygir)
- 12,6 HP
- Ağırlık
- 116 kg
- Sele yüksekliği
- 780 mm
- Ortalama tüketim
- BilinmiyorÜretici beyan etmiyor — tahmin üretilmedi.
- Azami hız
- 95 km/h
- Tip
- Naked
- Üretim yılları
- 2016-
- Trafiğe çıkabilir mi
- Evet
Künye güveni: Üretici/katalog verisiyle doğrulandı. Gösterilen değerler 2021-günümüz versiyonuna aittir.
Yıla göre değişim
Bu model yıllara göre farklı güç ve ehliyet sınıflarıyla satılmıştır. Bir satıra tıklayarak sayfanın tamamını o yıla göre görebilirsiniz.
| Yıllar | Versiyon | Motor | Güç | Ağırlık | Ehliyet |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021-günümüzseçili | TNT 135 guncel (Euro 5 / uretici resmi) | 134,7 cm³ | 9,3 kW (12,6 HP) | 116 kg | A2 |
| 2016-2020 | TNT 135 Euro 4 | 134,7 cm³ | 9,5 kW (13 HP) | 116 kg | A2 |
Aynı yıl aralığında birden çok satır varsa model o dönemde hem kısıtlı hem kısıtsız versiyonla satılmıştır; hangisine sahip olduğunuz ruhsattaki güç değerinden anlaşılır. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benzer modeller
Aynı sınıftan (Naked) ve motor hacmi en yakın modeller.
İlgili rehberler
Benelli TNT 135 hakkında sıkça sorulan sorular
Benelli TNT 135 için hangi ehliyet gerekir?
Benelli TNT 135 için A2 sınıfı sürücü belgesi gerekir. Ölçü: 9,3 kW / 116 kg = 0,08 kW/kg · 134,7 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 135 A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi?
Evet. Benelli TNT 135 A2 sınıfına girer; A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir. Ölçü: 9,3 kW / 116 kg = 0,08 kW/kg · 134,7 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 135 kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?
A2 sınıfı sürücü belgesi için asgari yaş 18'dir. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 135 yıllık masrafı ne kadar?
İstanbul, yılda 5.000 km, 2026 model varsayımıyla Benelli TNT 135 için yıllık toplam 15.844 ₺ (ayda yaklaşık 1.320 ₺). Hesap motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası, araç muayenesi, yakıt ve bakım kalemlerini kapsar; kasko ile noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları dâhil değildir. Bazı kalemler hesaplanamadığı için toplam eksiktir.
Benelli TNT 135 kaç kW, kaç beygir?
Benelli TNT 135 anma gücü 9,3 kW (12,6 HP). Künyedeki ehliyet sınıfı: A2. Ölçü: 9,3 kW / 116 kg = 0,08 kW/kg · 134,7 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 135 kaç cc?
Benelli TNT 135 künye değerleri: 134,7 cm³ · 116 kg. Üretim yılları: 2016-. Belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
MotoAdres'te satılık Benelli ilanları
Tümünü gör (5)Şu an bu modele ait yayında ilan yok; aynı markadan Benelli ilanları listeleniyor. Aramayı Kaydet ile bu model için bildirim kurabilirsiniz.
- Sayfanın ilk TRK 702XBenelli TRK 702 X 2024Antalya, Muratpaşa452.000 ₺
- Benelli TRK 502 2021Benelli TRK 502 2021Tekirdağ, Çerkezköy290.000 ₺
- Benelli 502 C 2020Benelli 502 C 2020İstanbul, Bahçelievler195.000 ₺
- Sfm razzi 50Benelli 249S 2025Batman, Batman49.000 ₺
- Benelli 125s 2023Benelli 125S 2023Kocaeli, Gölcük50.000 ₺
