İçeriğe geç

Benelli TNT 300 — Ehliyet Sınıfı, Yıllık Masraf ve Teknik Özellikler

Naked300 cm³28,1 kWA2 ehliyet

Bu sayfadaki değerler 2016 model yılına göre gösteriliyor. Yılı masraf kartından veya aşağıdaki değişim tablosundan değiştirebilirsiniz.

Ehliyet · 2016 model

A2 sınıfı ehliyet gerekir

Orta sınıf motosiklet. 18 yaşından itibaren A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir.

En az 18 yaş

Nasıl belirlenir

28,1 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg)

Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir. Dayanak: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki sürücü belgesi sınıfları. Benelli TNT 300 künyesi bilgilendirme amaçlı derlenmiştir.

Yıllık masraf

16.681 ₺

ayda yaklaşık 1.390 ₺

2016 model · 10 yaşında
MTV tarifesinde 11. yaş

Bazı kalemler için doğrulanmış veri bulunamadı; bu kalemler hesaplanmadı (tahmin üretilmedi). Toplam bu nedenle eksiktir.

  • Motorlu Taşıtlar Vergisiresmî tarife1.069 ₺

    251 - 650 cm³'e kadar satırı, 11. yaş (2016 model). Ocak ve Temmuz'da 2 eşit taksit.

    Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 58), Resmî Gazete 31/12/2025, Sayı 33124 (5. Mükerrer), Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) · 2026

  • Zorunlu trafik sigortası (azami)resmî tarife7.775 ₺

    İstanbul · 4. basamak azami brüt prim (2026-08 dönemi). Bu bir tavan tutardır, gerçek poliçe daha düşük olabilir.

    Kaynak: SBM Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu (2026-08) · 2026-08

  • Araç muayenesi (yıllığa bölünmüş)resmî tarife837 ₺

    1.674 ₺ muayene ücreti 2 yılda bir ödendiği için yıllığa bölündü (KDV dahil, 2026 TÜVTÜRK tarifesi).

    Kaynak: TÜVTÜRK 2026 muayene ücret tarifesi · 2026

  • Yakıttahminihesaplanamadı

    Üretici bu model için ortalama yakıt tüketimi beyan etmiyor; yakıt gideri hesaplanmadı.

    Kaynak: Pompa fiyatı (2026-08-10) · 2026-08-10

  • Bakım ve sarf (tahmini)tahmini7.000 ₺

    TAHMİNİ: 126-400 cm³ sınıfı için yıllık 5.000 ₺ - 9.000 ₺ (yağ/filtre, zincir-balata, lastik amortismanı; yılda 5.000 km varsayımı). Resmî tarifesi yoktur; markaya, servise ve kullanıma göre büyük fark eder.

    Kaynak: MotoAdres tahmini — resmî kaynak yok · 2026

Kasko (isteğe bağlı, tarifesi şirketlerce serbestçe belirlenir) ve noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları bu toplama dâhil değildir. Trafik sigortası tutarı SBM'nin AZAMİ brüt primidir; gerçek poliçeniz daha düşük olabilir.

Teknik özellikler

Silindir hacmi
300 cm³
Anma gücü
28,1 kW
Güç (beygir)
37,7 HP
Ağırlık
196 kg
Sele yüksekliği
795 mm
Ortalama tüketim
BilinmiyorÜretici beyan etmiyor — tahmin üretilmedi.
Azami hız
Bilinmiyor
Tip
Naked
Üretim yılları
Bilinmiyor
Trafiğe çıkabilir mi
Bilinmiyor

Künye güveni: Üretici/katalog verisiyle doğrulandı. Gösterilen değerler 2013-2016 versiyonuna aittir.

Yıla göre değişim

Bu model yıllara göre farklı güç ve ehliyet sınıflarıyla satılmıştır. Bir satıra tıklayarak sayfanın tamamını o yıla göre görebilirsiniz.

YıllarVersiyonMotorGüçAğırlıkEhliyet
2017-2021—Euro 4: 27.7 kW / 37.6 hp @ 10000 rpm (tepe devir 11500'den 10000'e dustu), 27 Nm @ 9000. Kuru 183 kg, islak 196 kg, sele 795 mm.300 cm³27,7 kW (37,6 HP)196 kgA2
2013-2016seçili—BN 302 / TNT 300 Euro 3: 37.7 bhp @ 11500 rpm, 26.5 Nm @ 10000 rpm.300 cm³28,1 kW (37,7 HP)196 kgA2

Aynı yıl aralığında birden çok satır varsa model o dönemde hem kısıtlı hem kısıtsız versiyonla satılmıştır; hangisine sahip olduğunuz ruhsattaki güç değerinden anlaşılır. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Benzer modeller

Aynı sınıftan (Naked) ve motor hacmi en yakın modeller.

İlgili rehberler

Benelli TNT 300 hakkında sıkça sorulan sorular

Benelli TNT 300 için hangi ehliyet gerekir?

Benelli TNT 300 için A2 sınıfı sürücü belgesi gerekir. Ölçü: 28,1 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Benelli TNT 300 A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi?

Evet. Benelli TNT 300 A2 sınıfına girer; A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir. Ölçü: 28,1 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Benelli TNT 300 kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?

A2 sınıfı sürücü belgesi için asgari yaş 18'dir. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Benelli TNT 300 yıllık masrafı ne kadar?

İstanbul, yılda 5.000 km, 2016 model varsayımıyla Benelli TNT 300 için yıllık toplam 16.681 ₺ (ayda yaklaşık 1.390 ₺). Hesap motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası, araç muayenesi, yakıt ve bakım kalemlerini kapsar; kasko ile noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları dâhil değildir. Bazı kalemler hesaplanamadığı için toplam eksiktir.

Benelli TNT 300 kaç kW, kaç beygir?

Benelli TNT 300 anma gücü 27,7 kW (37,6 HP). Künyedeki ehliyet sınıfı: A2. Ölçü: 28,1 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Benelli TNT 300 kaç cc?

Benelli TNT 300 künye değerleri: 300 cm³. Belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

MotoAdres'te satılık Benelli ilanları

Tümünü gör (5)

Şu an bu modele ait yayında ilan yok; aynı markadan Benelli ilanları listeleniyor. Aramayı Kaydet ile bu model için bildirim kurabilirsiniz.