Benelli TNT 300 — Ehliyet Sınıfı, Yıllık Masraf ve Teknik Özellikler
Naked300 cm³27,7 kWA2 ehliyet
Bu sayfadaki değerler 2021 model yılına göre gösteriliyor. Yılı masraf kartından veya aşağıdaki değişim tablosundan değiştirebilirsiniz.
Ehliyet · 2021 model
A2 sınıfı ehliyet gerekir
Orta sınıf motosiklet. 18 yaşından itibaren A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir.
En az 18 yaş
Nasıl belirlenir
27,7 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg)
Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir. Dayanak: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki sürücü belgesi sınıfları. Benelli TNT 300 künyesi bilgilendirme amaçlı derlenmiştir.
Yıllık masraf
17.288 ₺
ayda yaklaşık 1.441 ₺
2021 model · 5 yaşında
MTV tarifesinde 6. yaş
Bazı kalemler için doğrulanmış veri bulunamadı; bu kalemler hesaplanmadı (tahmin üretilmedi). Toplam bu nedenle eksiktir.
- Motorlu Taşıtlar Vergisiresmî tarife1.676 ₺
251 - 650 cm³'e kadar satırı, 6. yaş (2021 model). Ocak ve Temmuz'da 2 eşit taksit.
Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 58), Resmî Gazete 31/12/2025, Sayı 33124 (5. Mükerrer), Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) · 2026
- Zorunlu trafik sigortası (azami)resmî tarife7.775 ₺
İstanbul · 4. basamak azami brüt prim (2026-08 dönemi). Bu bir tavan tutardır, gerçek poliçe daha düşük olabilir.
Kaynak: SBM Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu (2026-08) · 2026-08
- Araç muayenesi (yıllığa bölünmüş)resmî tarife837 ₺
1.674 ₺ muayene ücreti 2 yılda bir ödendiği için yıllığa bölündü (KDV dahil, 2026 TÜVTÜRK tarifesi).
Kaynak: TÜVTÜRK 2026 muayene ücret tarifesi · 2026
- Yakıttahminihesaplanamadı
Üretici bu model için ortalama yakıt tüketimi beyan etmiyor; yakıt gideri hesaplanmadı.
Kaynak: Pompa fiyatı (2026-08-10) · 2026-08-10
- Bakım ve sarf (tahmini)tahmini7.000 ₺
TAHMİNİ: 126-400 cm³ sınıfı için yıllık 5.000 ₺ - 9.000 ₺ (yağ/filtre, zincir-balata, lastik amortismanı; yılda 5.000 km varsayımı). Resmî tarifesi yoktur; markaya, servise ve kullanıma göre büyük fark eder.
Kaynak: MotoAdres tahmini — resmî kaynak yok · 2026
Kasko (isteğe bağlı, tarifesi şirketlerce serbestçe belirlenir) ve noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları bu toplama dâhil değildir. Trafik sigortası tutarı SBM'nin AZAMİ brüt primidir; gerçek poliçeniz daha düşük olabilir.
Teknik özellikler
- Silindir hacmi
- 300 cm³
- Anma gücü
- 27,7 kW
- Güç (beygir)
- 37,6 HP
- Ağırlık
- 196 kg
- Sele yüksekliği
- 795 mm
- Ortalama tüketim
- BilinmiyorÜretici beyan etmiyor — tahmin üretilmedi.
- Azami hız
- Bilinmiyor
- Tip
- Naked
- Üretim yılları
- Bilinmiyor
- Trafiğe çıkabilir mi
- Bilinmiyor
Künye güveni: Üretici/katalog verisiyle doğrulandı. Gösterilen değerler 2017-2021 versiyonuna aittir.
Yıla göre değişim
Bu model yıllara göre farklı güç ve ehliyet sınıflarıyla satılmıştır. Bir satıra tıklayarak sayfanın tamamını o yıla göre görebilirsiniz.
| Yıllar | Versiyon | Motor | Güç | Ağırlık | Ehliyet |
|---|---|---|---|---|---|
| 2017-2021seçili | —Euro 4: 27.7 kW / 37.6 hp @ 10000 rpm (tepe devir 11500'den 10000'e dustu), 27 Nm @ 9000. Kuru 183 kg, islak 196 kg, sele 795 mm. | 300 cm³ | 27,7 kW (37,6 HP) | 196 kg | A2 |
| 2013-2016 | —BN 302 / TNT 300 Euro 3: 37.7 bhp @ 11500 rpm, 26.5 Nm @ 10000 rpm. | 300 cm³ | 28,1 kW (37,7 HP) | 196 kg | A2 |
Aynı yıl aralığında birden çok satır varsa model o dönemde hem kısıtlı hem kısıtsız versiyonla satılmıştır; hangisine sahip olduğunuz ruhsattaki güç değerinden anlaşılır. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benzer modeller
Aynı sınıftan (Naked) ve motor hacmi en yakın modeller.
İlgili rehberler
Benelli TNT 300 hakkında sıkça sorulan sorular
Benelli TNT 300 için hangi ehliyet gerekir?
Benelli TNT 300 için A2 sınıfı sürücü belgesi gerekir. Ölçü: 27,7 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 300 A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi?
Evet. Benelli TNT 300 A2 sınıfına girer; A2 sınıfı sürücü belgesiyle kullanılabilir. Ölçü: 27,7 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 300 kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?
A2 sınıfı sürücü belgesi için asgari yaş 18'dir. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 300 yıllık masrafı ne kadar?
İstanbul, yılda 5.000 km, 2021 model varsayımıyla Benelli TNT 300 için yıllık toplam 17.288 ₺ (ayda yaklaşık 1.441 ₺). Hesap motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası, araç muayenesi, yakıt ve bakım kalemlerini kapsar; kasko ile noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları dâhil değildir. Bazı kalemler hesaplanamadığı için toplam eksiktir.
Benelli TNT 300 kaç kW, kaç beygir?
Benelli TNT 300 anma gücü 27,7 kW (37,6 HP). Künyedeki ehliyet sınıfı: A2. Ölçü: 27,7 kW / 196 kg = 0,14 kW/kg · 300 cm³ (A2 sınırı: 35 kW ve 0,20 kW/kg). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benelli TNT 300 kaç cc?
Benelli TNT 300 künye değerleri: 300 cm³. Belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
MotoAdres'te satılık Benelli ilanları
Tümünü gör (5)Şu an bu modele ait yayında ilan yok; aynı markadan Benelli ilanları listeleniyor. Aramayı Kaydet ile bu model için bildirim kurabilirsiniz.
- Sayfanın ilk TRK 702XBenelli TRK 702 X 2024Antalya, Muratpaşa452.000 ₺
- Benelli TRK 502 2021Benelli TRK 502 2021Tekirdağ, Çerkezköy290.000 ₺
- Benelli 502 C 2020Benelli 502 C 2020İstanbul, Bahçelievler195.000 ₺
- Sfm razzi 50Benelli 249S 2025Batman, Batman49.000 ₺
- Benelli 125s 2023Benelli 125S 2023Kocaeli, Gölcük50.000 ₺
