Moto Guzzi V7 Stone — Ehliyet Sınıfı, Yıllık Masraf ve Teknik Özellikler
Klasik744 cm³38 kWA ehliyet
Bu sayfadaki değerler 2020 model yılına göre gösteriliyor. Yılı masraf kartından veya aşağıdaki değişim tablosundan değiştirebilirsiniz.
Ehliyet · 2020 model
A sınıfı ehliyet gerekir
Sınırsız motosiklet sınıfı. A sınıfı sürücü belgesi gerekir (A2 ile iki yıl deneyimden sonra veya doğrudan 24 yaşında).
En az 20 yaş
Nasıl belirlenir
38 kW / 213 kg = 0,18 kW/kg · 744 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı)
Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir. Dayanak: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki sürücü belgesi sınıfları. Moto Guzzi V7 Stone künyesi bilgilendirme amaçlı derlenmiştir.
Yıllık masraf
38.041 ₺
ayda yaklaşık 3.170 ₺
2020 model · 6 yaşında
MTV tarifesinde 7. yaş
- Motorlu Taşıtlar Vergisiresmî tarife1.676 ₺
651 - 1200 cm³'e kadar satırı, 7. yaş (2020 model). Ocak ve Temmuz'da 2 eşit taksit.
Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 58), Resmî Gazete 31/12/2025, Sayı 33124 (5. Mükerrer), Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) · 2026
- Zorunlu trafik sigortası (azami)resmî tarife7.775 ₺
İstanbul · 4. basamak azami brüt prim (2026-08 dönemi). Bu bir tavan tutardır, gerçek poliçe daha düşük olabilir.
Kaynak: SBM Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu (2026-08) · 2026-08
- Araç muayenesi (yıllığa bölünmüş)resmî tarife837 ₺
1.674 ₺ muayene ücreti 2 yılda bir ödendiği için yıllığa bölündü (KDV dahil, 2026 TÜVTÜRK tarifesi).
Kaynak: TÜVTÜRK 2026 muayene ücret tarifesi · 2026
- Yakıtresmî tarife16.753 ₺
5.000 km × 4.9 L/100 km = 245 lt × 68,38 ₺/lt (Kurşunsuz Benzin 95 Oktan (pompa fiyatı, KDV+ÖTV dahil), 2026-08-10 pompa fiyatı).
Kaynak: Pompa fiyatı (2026-08-10) · 2026-08-10
- Bakım ve sarf (tahmini)tahmini11.000 ₺
TAHMİNİ: 401-750 cm³ sınıfı için yıllık 8.000 ₺ - 14.000 ₺ (yağ/filtre, zincir-balata, lastik amortismanı; yılda 5.000 km varsayımı). Resmî tarifesi yoktur; markaya, servise ve kullanıma göre büyük fark eder.
Kaynak: MotoAdres tahmini — resmî kaynak yok · 2026
Kasko (isteğe bağlı, tarifesi şirketlerce serbestçe belirlenir) ve noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları bu toplama dâhil değildir. Trafik sigortası tutarı SBM'nin AZAMİ brüt primidir; gerçek poliçeniz daha düşük olabilir.
Teknik özellikler
- Silindir hacmi
- 744 cm³
- Anma gücü
- 38 kW
- Güç (beygir)
- 52 HP
- Ağırlık
- 213 kg
- Sele yüksekliği
- 770 mm
- Ortalama tüketim
- 4,9 L/100 km
- Azami hız
- Bilinmiyor
- Tip
- Klasik
- Üretim yılları
- 2012-2026
- Trafiğe çıkabilir mi
- Bilinmiyor
Künye güveni: Üretici/katalog verisiyle doğrulandı. Gösterilen değerler 2017-2020 versiyonuna aittir.
Yıla göre değişim
Bu model yıllara göre farklı güç ve ehliyet sınıflarıyla satılmıştır. Bir satıra tıklayarak sayfanın tamamını o yıla göre görebilirsiniz.
| Yıllar | Versiyon | Motor | Güç | Ağırlık | Ehliyet |
|---|---|---|---|---|---|
| 2021-2026 | —V7 Stone 850. 853 cc, 65 HP (47.4 kW) @ 6800, 73 Nm, 218 kg ISLAK, sele 770-803 mm. 2026 listelerinde 67.3 HP @ 6900 / 79 Nm / 4.9 L/100 km (Euro5+). | 853 cm³ | 47,4 kW (65 HP) | 218 kg | A |
| 2017-2020seçili | —V7 III Stone. 52 HP (38 kW) @ 6200, 213 kg ISLAK, sele 770 mm. | 744 cm³ | 38 kW (52 HP) | 213 kg | A |
| 2015-2016 | —V7 II Stone (Special ile ayni motor/sasi). 48 HP (35 kW), 190 kg ISLAK. | 744 cm³ | 35 kW (48 HP) | 190 kg | A2 |
| 2012-2014 | —Ilk V7 Stone. 744 cc, 49.6 HP (36.2 kW) @ 6200, 198 kg KURU, sele 780/803 mm. 36.2 kW > 35 -> A (uretici 48 HP/35 kW beyani ile A2 olur - SINIR VAKA). | 744 cm³ | 36,2 kW (49,6 HP) | 198 kg | A |
Aynı yıl aralığında birden çok satır varsa model o dönemde hem kısıtlı hem kısıtsız versiyonla satılmıştır; hangisine sahip olduğunuz ruhsattaki güç değerinden anlaşılır. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Benzer modeller
Aynı sınıftan (Klasik) ve motor hacmi en yakın modeller.
İlgili rehberler
Moto Guzzi V7 Stone hakkında sıkça sorulan sorular
Moto Guzzi V7 Stone için hangi ehliyet gerekir?
Moto Guzzi V7 Stone için A sınıfı sürücü belgesi gerekir. Ölçü: 38 kW / 213 kg = 0,18 kW/kg · 744 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Moto Guzzi V7 Stone A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi?
Hayır. Moto Guzzi V7 Stone için gereken sınıf A, A2 değildir. Ölçü: 38 kW / 213 kg = 0,18 kW/kg · 744 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Moto Guzzi V7 Stone kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?
A sınıfı sürücü belgesi için asgari yaş 20'dir. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Moto Guzzi V7 Stone yıllık masrafı ne kadar?
İstanbul, yılda 5.000 km, 2020 model varsayımıyla Moto Guzzi V7 Stone için yıllık toplam 38.041 ₺ (ayda yaklaşık 3.170 ₺). Hesap motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası, araç muayenesi, yakıt ve bakım kalemlerini kapsar; kasko ile noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları dâhil değildir.
Moto Guzzi V7 Stone kaç kW, kaç beygir?
Moto Guzzi V7 Stone anma gücü 47,4 kW (65 HP). Künyedeki ehliyet sınıfı: A. Ölçü: 38 kW / 213 kg = 0,18 kW/kg · 744 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Moto Guzzi V7 Stone kaç cc?
Moto Guzzi V7 Stone künye değerleri: 853 cm³ · 218 kg. Üretim yılları: 2012-2026. Belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
MotoAdres'te öne çıkan ilanlar
Tümünü gör (234)Şu an bu modele ait yayında ilan yok; öne çıkan ilanlar listeleniyor. Aramayı Kaydet ile bu model için bildirim kurabilirsiniz.
- Sayfanın ilk TRK 702XBenelli TRK 702 X 2024Antalya, Muratpaşa452.000 ₺
- Temiz ayarında CGKuba CG50 RX Pro 2025Manisa, Şehzadeler40.000 ₺
- Küba süperlite kulüp motoru blok iyi sıkıntısı yokKuba Superlight 125 2023Çanakkale, Çanakkale70.000 ₺
- Arora Chinf 318 2023Arora Chinf 318 2023Kayseri, Kocasinan175.000 ₺
- RKS Arome 125 Nokta Hatasız, İlk SahibindenRKS Freccia 125 2024İstanbul, Kadıköy51.000 ₺
- Dosta gider temiz motorKuba Cita 125 2024Eskişehir, Tepebaşı68.000 ₺
