Yamaha Tracer 9 — Ehliyet Sınıfı, Yıllık Masraf ve Teknik Özellikler
Touring890 cm³87,5 kWA ehliyet
Masraf hesabı varsayılan olarak 2026 model yılına göre yapılır; aracın yaşı MTV ve muayene tutarını değiştirdiği için kendi model yılınızı masraf kartından seçin.
Ehliyet
A sınıfı ehliyet gerekir
Sınırsız motosiklet sınıfı. A sınıfı sürücü belgesi gerekir (A2 ile iki yıl deneyimden sonra veya doğrudan 24 yaşında).
En az 20 yaş
Nasıl belirlenir
87,5 kW / 213 kg = 0,41 kW/kg · 890 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı)
Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir. Dayanak: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki sürücü belgesi sınıfları. Yamaha Tracer 9 künyesi bilgilendirme amaçlı derlenmiştir.
Yıllık masraf
31.894 ₺
ayda yaklaşık 2.658 ₺
2026 model · 0 yaşında
MTV tarifesinde 1. yaş
Bazı kalemler için doğrulanmış veri bulunamadı; bu kalemler hesaplanmadı (tahmin üretilmedi). Toplam bu nedenle eksiktir.
- Motorlu Taşıtlar Vergisiresmî tarife5.719 ₺
651 - 1200 cm³'e kadar satırı, 1. yaş (2026 model). Ocak ve Temmuz'da 2 eşit taksit.
Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 58), Resmî Gazete 31/12/2025, Sayı 33124 (5. Mükerrer), Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) · 2026
- Zorunlu trafik sigortası (azami)resmî tarife7.775 ₺
İstanbul · 4. basamak azami brüt prim (2026-08 dönemi). Bu bir tavan tutardır, gerçek poliçe daha düşük olabilir.
Kaynak: SBM Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu (2026-08) · 2026-08
- Araç muayenesi (yıllığa bölünmüş)resmî tarife0 ₺
İlk 3 yaş muayeneden muaf; bu araç için henüz muayene gideri yok.
Kaynak: TÜVTÜRK 2026 muayene ücret tarifesi · 2026
- Yakıttahminihesaplanamadı
Üretici bu model için ortalama yakıt tüketimi beyan etmiyor; yakıt gideri hesaplanmadı.
Kaynak: Pompa fiyatı (2026-08-10) · 2026-08-10
- Bakım ve sarf (tahmini)tahmini18.400 ₺
TAHMİNİ: 751-1200 cm³ sınıfı için yıllık 13.800 ₺ - 23.000 ₺ (yağ/filtre, zincir-balata, lastik amortismanı; yılda 5.000 km varsayımı). Resmî tarifesi yoktur; markaya, servise ve kullanıma göre büyük fark eder.
Kaynak: MotoAdres tahmini — resmî kaynak yok · 2026
Kasko (isteğe bağlı, tarifesi şirketlerce serbestçe belirlenir) ve noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları bu toplama dâhil değildir. Trafik sigortası tutarı SBM'nin AZAMİ brüt primidir; gerçek poliçeniz daha düşük olabilir.
Teknik özellikler
- Silindir hacmi
- 890 cm³
- Anma gücü
- 87,5 kW
- Güç (beygir)
- 119 HP
- Ağırlık
- 213 kg
- Sele yüksekliği
- 810 mm
- Ortalama tüketim
- BilinmiyorÜretici beyan etmiyor — tahmin üretilmedi.
- Azami hız
- Bilinmiyor
- Tip
- Touring
- Üretim yılları
- Bilinmiyor
- Trafiğe çıkabilir mi
- Bilinmiyor
Künye güveni: Sınıflandırma kuralıyla doğrulandı.
Benzer modeller
Aynı sınıftan (Touring) ve motor hacmi en yakın modeller.
İlgili rehberler
Yamaha Tracer 9 hakkında sıkça sorulan sorular
Yamaha Tracer 9 için hangi ehliyet gerekir?
Yamaha Tracer 9 için A sınıfı sürücü belgesi gerekir. Ölçü: 87,5 kW / 213 kg = 0,41 kW/kg · 890 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha Tracer 9 A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi?
Hayır. Yamaha Tracer 9 için gereken sınıf A, A2 değildir. Ölçü: 87,5 kW / 213 kg = 0,41 kW/kg · 890 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha Tracer 9 kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?
A sınıfı sürücü belgesi için asgari yaş 20'dir. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha Tracer 9 yıllık masrafı ne kadar?
İstanbul, yılda 5.000 km, 2026 model varsayımıyla Yamaha Tracer 9 için yıllık toplam 31.894 ₺ (ayda yaklaşık 2.658 ₺). Hesap motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası, araç muayenesi, yakıt ve bakım kalemlerini kapsar; kasko ile noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları dâhil değildir. Bazı kalemler hesaplanamadığı için toplam eksiktir.
Yamaha Tracer 9 kaç kW, kaç beygir?
Yamaha Tracer 9 anma gücü 87,5 kW (119 HP). Künyedeki ehliyet sınıfı: A. Ölçü: 87,5 kW / 213 kg = 0,41 kW/kg · 890 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
Yamaha Tracer 9 kaç cc?
Yamaha Tracer 9 künye değerleri: 890 cm³ · 213 kg. Belirleyici olan ruhsattaki değerdir.
MotoAdres'te satılık Yamaha ilanları
Tümünü gör (46)Şu an bu modele ait yayında ilan yok; aynı markadan Yamaha ilanları listeleniyor. Aramayı Kaydet ile bu model için bildirim kurabilirsiniz.
- Yamaha Tracer 700 2026Yamaha Tracer 700 2026İstanbul, Büyükçekmece725.000 ₺
- TEMIZServis Bakımlı/KazasızYamaha Tracer 7 2020İstanbul, Tuzla465.000 ₺
- 2026 çıkışlı R25 TramersizYamaha YZF-R25 2025İstanbul, Kartal365.000 ₺
- Ilk Sahibinden XSR125Yamaha XSR 125 2022Bursa, Nilüfer190.000 ₺
- Yamaha Tenere 700 Rally EditionYamaha Tenere 700 2020Trabzon, Ortahisar605.000 ₺
- Tertemiz Super tenere Yamaha XT 1200 Z Super Tenere 2011Erzurum, İspir450.000 ₺
