İçeriğe geç

Yamaha VMAX — Ehliyet Sınıfı, Yıllık Masraf ve Teknik Özellikler

Cruiser1679 cm³146 kWA ehliyet

Bu sayfadaki değerler 2020 model yılına göre gösteriliyor. Yılı masraf kartından veya aşağıdaki değişim tablosundan değiştirebilirsiniz.

Ehliyet · 2020 model

A sınıfı ehliyet gerekir

Sınırsız motosiklet sınıfı. A sınıfı sürücü belgesi gerekir (A2 ile iki yıl deneyimden sonra veya doğrudan 24 yaşında).

En az 20 yaş

Nasıl belirlenir

146 kW / 315 kg = 0,46 kW/kg · 1679 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı)

Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir. Dayanak: 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ve Karayolları Trafik Yönetmeliği'ndeki sürücü belgesi sınıfları. Yamaha VMAX künyesi bilgilendirme amaçlı derlenmiştir.

Yıllık masraf

35.831 ₺

ayda yaklaşık 2.986 ₺

2020 model · 6 yaşında
MTV tarifesinde 7. yaş

Bazı kalemler için doğrulanmış veri bulunamadı; bu kalemler hesaplanmadı (tahmin üretilmedi). Toplam bu nedenle eksiktir.

  • Motorlu Taşıtlar Vergisiresmî tarife5.719 ₺

    1201 cm³ ve yukarısı satırı, 7. yaş (2020 model). Ocak ve Temmuz'da 2 eşit taksit.

    Kaynak: Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliği (Seri No: 58), Resmî Gazete 31/12/2025, Sayı 33124 (5. Mükerrer), Hazine ve Maliye Bakanlığı (Gelir İdaresi Başkanlığı) · 2026

  • Zorunlu trafik sigortası (azami)resmî tarife7.775 ₺

    İstanbul · 4. basamak azami brüt prim (2026-08 dönemi). Bu bir tavan tutardır, gerçek poliçe daha düşük olabilir.

    Kaynak: SBM Trafik Sigortası Azami Brüt Prim Tablosu (2026-08) · 2026-08

  • Araç muayenesi (yıllığa bölünmüş)resmî tarife837 ₺

    1.674 ₺ muayene ücreti 2 yılda bir ödendiği için yıllığa bölündü (KDV dahil, 2026 TÜVTÜRK tarifesi).

    Kaynak: TÜVTÜRK 2026 muayene ücret tarifesi · 2026

  • Yakıttahminihesaplanamadı

    Üretici bu model için ortalama yakıt tüketimi beyan etmiyor; yakıt gideri hesaplanmadı.

    Kaynak: Pompa fiyatı (2026-08-10) · 2026-08-10

  • Bakım ve sarf (tahmini)tahmini21.500 ₺

    TAHMİNİ: 1200 cm³ üzeri sınıfı için yıllık 15.000 ₺ - 28.000 ₺ (yağ/filtre, zincir-balata, lastik amortismanı; yılda 5.000 km varsayımı). Resmî tarifesi yoktur; markaya, servise ve kullanıma göre büyük fark eder.

    Kaynak: MotoAdres tahmini — resmî kaynak yok · 2026

Kasko (isteğe bağlı, tarifesi şirketlerce serbestçe belirlenir) ve noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları bu toplama dâhil değildir. Trafik sigortası tutarı SBM'nin AZAMİ brüt primidir; gerçek poliçeniz daha düşük olabilir.

Teknik özellikler

Silindir hacmi
1679 cm³
Anma gücü
146 kW
Güç (beygir)
200 HP
Ağırlık
315 kg
Sele yüksekliği
775 mm
Ortalama tüketim
BilinmiyorÜretici beyan etmiyor — tahmin üretilmedi.
Azami hız
Bilinmiyor
Tip
Cruiser
Üretim yılları
1985-2008 (1200) ; 2009-2020 (1700)
Trafiğe çıkabilir mi
Bilinmiyor

Künye güveni: Üretici/katalog verisiyle doğrulandı. Gösterilen değerler 2009-2020 versiyonuna aittir.

Yıla göre değişim

Bu model yıllara göre farklı güç ve ehliyet sınıflarıyla satılmıştır. Bir satıra tıklayarak sayfanın tamamını o yıla göre görebilirsiniz.

YıllarVersiyonMotorGüçAğırlıkEhliyet
2009-2020seçili—VMAX 1700. bikez: 200.0 HP (146.0 kW) @9000 rpm, 1671.6 ccm, sele 775 mm, kuru ~309.8 kg. Wikipedia: 197 hp iddia edilen, islak 315 kg, 1679 cc. 2020 model yiliyla uretim bitti.1679 cm³146 kW (200 HP)315 kgA
1985-2008—VMAX 1200 (V-Max). Wikipedia'daki 120 hp (89 kW) ARKA TEKER olcumu; krank degeri degil. Islak 286 kg, sele 765 mm. 1993'te suspansiyon/fren guncellemesi.1197 cm³89 kW (120 HP)286 kgA

Aynı yıl aralığında birden çok satır varsa model o dönemde hem kısıtlı hem kısıtsız versiyonla satılmıştır; hangisine sahip olduğunuz ruhsattaki güç değerinden anlaşılır. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Benzer modeller

Aynı sınıftan (Cruiser) ve motor hacmi en yakın modeller.

İlgili rehberler

Yamaha VMAX hakkında sıkça sorulan sorular

Yamaha VMAX için hangi ehliyet gerekir?

Yamaha VMAX için A sınıfı sürücü belgesi gerekir. Ölçü: 146 kW / 315 kg = 0,46 kW/kg · 1679 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Yamaha VMAX A2 ehliyetiyle kullanılabilir mi?

Hayır. Yamaha VMAX için gereken sınıf A, A2 değildir. Ölçü: 146 kW / 315 kg = 0,46 kW/kg · 1679 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Yamaha VMAX kullanmak için kaç yaşında olmak gerekir?

A sınıfı sürücü belgesi için asgari yaş 20'dir. Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Yamaha VMAX yıllık masrafı ne kadar?

İstanbul, yılda 5.000 km, 2020 model varsayımıyla Yamaha VMAX için yıllık toplam 35.831 ₺ (ayda yaklaşık 2.986 ₺). Hesap motorlu taşıtlar vergisi, zorunlu trafik sigortası, araç muayenesi, yakıt ve bakım kalemlerini kapsar; kasko ile noter/ruhsat gibi tek seferlik devir masrafları dâhil değildir. Bazı kalemler hesaplanamadığı için toplam eksiktir.

Yamaha VMAX kaç kW, kaç beygir?

Yamaha VMAX anma gücü 146 kW (200 HP). Künyedeki ehliyet sınıfı: A. Ölçü: 146 kW / 315 kg = 0,46 kW/kg · 1679 cm³ (A2 üst sınırı (35 kW) aşıldığı için A sınıfı). Bilgilendirme amaçlıdır; belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

Yamaha VMAX kaç cc?

Yamaha VMAX künye değerleri: 1679 cm³ · 315 kg. Üretim yılları: 1985-2008 (1200) ; 2009-2020 (1700). Belirleyici olan ruhsattaki değerdir.

MotoAdres'te satılık Yamaha ilanları

Tümünü gör (44)

Şu an bu modele ait yayında ilan yok; aynı markadan Yamaha ilanları listeleniyor. Aramayı Kaydet ile bu model için bildirim kurabilirsiniz.